Infoshare DEV Gdynia. Największa konferencja technologiczna dzieje się w Polsat Arenie

Największa w Europie Środkowo-Wschodniej konferencja technologiczna rozpoczęła się w Gdyni. Dla pasjonatów IT, programistów, specjalistów i wszystkich, którzy pracują lub chcą pracować w branży nowoczesnych technologii, to jedno z najważniejszych wydarzeń. Do tego prelekcje, strefa expo, warsztaty ze znanymi w branży, wręcz legendarnymi prelegentami. Kochasz IT? Kieruj się zatem na Infoshare DEV.


Przypomnijmy: Infoshare DEV to konferencja dla ekspertów i pasjonatów z branży IT. Gromadzi tysiące programistów, architektów, specjalistów IT, testerów, project/product managerów – wszystkich geeków IT, którzy chcą się rozwijać i wymieniać doświadczeniem. Za najwyższą jakość odpowiadają organizatorzy Infoshare – największej konferencji technologicznej w Europie Środkowo-Wschodniej

Pierwszym prelegentem na Scenie Czerwonej był martin Stefanko. Fot. Zygmunt Gołąb

Udział w konferencji Infoshare DEV to nie tylko poszerzenie już posiadanej wiedzy, ale również okazja do nawiązania kontaktów w prężnie rozwijającej się branży IT. Oferty wydarzenia dopełniają warsztaty, stoiska firm z branży IT oraz after party, które stanowić będzie znakomitą okazję do nieformalnej wymiany doświadczeń, a może i znalezienia oferty współpracy bądź pracy. 

Uczestnicy Infoshare DEV. Fot. Zygmunt Gołąb 

Prelekcje i warsztaty ze znanymi w branży ekspertami odbędą się na dwóch scenach: Scena Czerwona (Front-End, Web Dev, JS Frameworks, UX/UI, Web Performance, JAVA, Microservices, Software Architecture, Software Engineering, Libraries&Tools) oraz Scena Niebieska (AI, Machine Learning, Deep Learning, Big Data, Data Science, IoT, DevOps & Cloud, Containers, CI/CD). 

Spotkanie ekspertów z całego świata 

Infoshare DEV to spotkanie prawdziwych ekspertów, nie tylko z Polski, ale i z Europy i świata. Wśród prelegentów takie osoby, które tworzyły m.in. The Smashing Book, jedną z biblii projektowania i wyznaczania trendów związanych z technologiami, jak pokazywać narzędzia informatyczne. 

Strefa Expo na Infoshare DEV. Na zdjęciu m.in. Jakub Ubych, wiceprzewodniczący rady Maista Gdyni i Grzegorz Borowski, prezes zarządu Infoshare i organizator konferencji. Fot. Zygmunt Gołąb

– To wydarzenie, które zapisuje się nie tylko na mapie Pomorza, ale i również całej Polski i Europy, co widać po bardzo dużym gronie osób przyjeżdzających z niezwykłych zakątków świata, nie tylko europejskiego, ale i technologicznego, bo ten nie zna granic – mówi Jakub Ubych, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni. – Jestem przekonany, że tego typu spotkania są bardzo istotne dla rozwijania nie tylko branży, nie tylko lokalnego rynku pracy, ale i pokazywania naszego miasta jako jednego z centrów i zagłębia technologicznego. Jesteśmy w miejscu, które jest części Metropolii Trójmiejskiej, a to jeden z najsilniejszych ośrodków branży technologicznej w naszym kraju i coraz silniej zauważany w Europie. Jestem o tym przekonany, ze właśnie takie wydarzenia, ale również spotkania ekspertów są tym, co jest motorem napędowym do tego, aby ta branża dalej wyznaczała siłę gospodarki – podkreśla Jakub Ubych.  

Dla tych, co już pracują w IT, dla tych, którzy o tym myślą 

Jak mówi Grzegorz Borowski, prezes zarządu Infoshare i organizator konferencji, organizatorm bardzo zależało na tym, aby stworzyć event przeznaczony dla osób, które w branży już są bądź do niej w jakiś sposób aspirują. 

– Mówimy tutaj oczywiście o młodych osobach, o studentach, dla których też przygotowaliśmy specjalną ofertę, bardzo atrakcyjne warunki uczestnictwa, ale wszystko to z dużym naciskiem na merytorykę, na wiedzę, aby każdy, kto tutaj jest mógł realnie rozwinąć swoje umiejętności, jeśli chodzi o programowanie – podkreśla Borowski. 

Strefa expo. Fot. Zygmunt Gołąb

Dodaje, że od momentu powstania Infoshare, czyli już od kilkunastu lat, wydarzenia organizowane są w Trójmieście

– To jest nasz region, nasze miejsce. Nasz główny event, czyli Konferencja Infoshare odbywa się co roku w Gdańsku. Bardzo nam zależało na tym, aby także zbudować część naszej obecności na rynku trójmiejskim właśnie w Gdyni. Z Gdynią mamy od wielu lat bardzo dobre relacje i bardzo się cieszę, że jesteśmy tutaj, że możemy być w tej hali sportowej, którą udało się znakomicie zaaranżować do tego, aby zbudować z jednej strony część ekspozycyjną, z drugiej strony dwie sceny, pełne merytoryki – powiedział portalowi gdynia.pl. 

Zespół „Invest in Gdynia” w trakcie konferencji Infoshare DEV. Fot. Zygmunt Gołąb

Gdynia staje się coraz bardziej zauważalnym miejscem wydarzeń z branży technologicznej. 

– Coraz więcej tych konferencji, dedykowanych konkretnym grupom odbiorców, jeśli chodzi o branżę technologiczną w Gdyni, znajduje tu swoje miejsce. Myślę, że to bardzo dobre dla Gdyni, dla miasta, dla społeczności, która jest tutaj zgromadzona – podsumowuje Grzegorz Borowski. 

Konferencja Infoshare DEV odbyła się we współpracy z Centrum Obsługi Inwestora 'Invest in Gdynia”. To miejska jednostka, której zadaniem jest nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z inwestorami, uczestnictwo w procesie obsługi inwestorów zagranicznych i krajowych zainteresowanych podjęciem działalności inwestycyjnej, udzielanie pomocy inwestorowi w procesie inwestycyjnym w sprawach administracyjnych należących do kompetencji Prezydenta, współorganizacja/udział w konferencjach branżowych, imprezach targowo-wystawienniczych krajowych i zagranicznych w zakresie pozyskiwania inwestorów oraz współpraca z podmiotami gospodarczymi, instytucjami i organizacjami w zakresie pozyskiwania inwestorów. 

Wydarzenia odbywa się w Polsat Plus Arena Gdynia. Szczegóły dostępne są na stronie organizatora – w tym linku.