Uczniowie pytają w Urzędzie Miasta 

W poniedziałek, 29 maja uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pogórzu odwiedzili Urząd Miasta Gdyni i spotkali się z prezydentem Wojciechem Szczurkiem oraz wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdyni Jakubem Ubychem.


Uczniowie z klasy III C Szkoły Podstawowej w Pogórzu odwiedzili gdyński magistrat. Z najmłodszymi spotkał się prezydent Wojciech Szczurek oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Jakub Ubych. Dzieci, w sali obrad Rady Miasta wraz z całym zestawem pytań o różnorodnej tematyce aktywnie uczestniczyli w rozmowie z samorządowcami. Pytania związane z podróżami, sportem czy gotowaniem to tylko część zadanych pytań. Spotkanie było rówież okazją, żeby najmłodsi podzielili się swoja wizją zmian w Gdyni i na krótką dyskusję wraz z prezydentem. 

Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni odpowiadał na pytania uczniów // fot. Dominika Sobiech

Prezydent Wojciech Szczurek odpowiedział na każde nurtujące najmłodszych pytania, które dotyczyły nie tylko tego jak wygląda praca w urzędzie. Młodzi pytali również o ulubiony sport, drużynę piłkarską, czy ulubione miejsce w naszym mieście. Z kolei wiceprzewodniczącego Rady Miasta Jakuba Ubycha zapytano, jakie zadania wykonuje Rada Miasta. 

Spotkanie uczniów z wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdyni Jakubem Ubychem // fot. Dominika Sobiech 

za: Gdynia.pl