Leszczynki: ul. Geskiego w nowej odsłonie

Nowa nawierzchnia na ul. Geskiego // fot. M. Mielewski

Nowa nawierzchnia na ul. Geskiego // fot. M. Mielewski

Nowa, bezpieczna i równa nawierzchnia pojawiła się w ostatnich dniach na sporym odcinku ul. Geskiego. Roboty drogowe, które realizował Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni zakończyły się w środę.

– Zgodnie z zapowiedzią, we wtorek rozpoczął się remont nawierzchni ul. Kaspra Geskiego. Roboty drogowe objęły około 200-metrowy fragment od ul. Opata Hackiego do ul. Stefana Ramułta. Jest komfortowo i przede wszystkim – bezpiecznie – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds., rozwoju.

Na czas robót zajmowany był jeden pas ruchu, prace były prowadzone połówkowo i zostały przeprowadzone możliwie jak najszybciej.

– Roboty drogowe zakończyły się zgodnie z planem w środę i obecnie mieszkańcy mogą korzystać z całkowicie nowej nawierzchni. Ulica Geskiego ma ważne znaczenie dla lokalnego komfortu przemieszczania się i zależało nam, aby zrealizować działanie kompleksowo – mówi Jakub Ubych, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni.

Inny realizowany obecnie remont nawierzchni – to trwające prace na ul. Płk. Dąbka. Zgodnie z planem, w czwartek zakończył się pierwszy etap prac na odcinku od ul. Arciszewskich do przejścia dla pieszych zlokalizowanego przy ul. Makowskiego. Prace polegały na wymianie nawierzchni.