Liderzy branży IT z nagrodami

Wprowadzają rozwiązania, które inspirują innych. Sprawiają, że usługi cyfrowe są bardziej dostępne. Najlepsi managerowie i managerki branży IT w Polsce rywalizowali o tytuł IT Manager of Tomorrow. Gala konkursu odbyła się we wtorek, 20 czerwca w Teatrze Muzycznym. Pierwsze miejsce zajął Łukasz Niedzwiedzki z firmy SoftServe. W gali wręczenia nagród wziął udział prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Po wieczornych emocjach przyszedł czas na ostatni dzień konferencji „IT Manager of Tomorrow”. O idei smart city mówił Jakub Ubych – wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni.

W Gdyni trwa 8. edycja konferencji „IT Manager of Tomorrow”. Liderzy branży IT wymieniają doświadczenia i rozmawiają m.in. o nowych technologiach i sztucznej inteligencji. Wydarzeniu towarzyszy konkurs IT Manager of Tomorrow Awards to inicjatywa promująca najlepszych managerów branży IT w Polsce, którzy są odpowiedzialni za transformacje cyfrowe w swoich firmach. Konkurs jest skierowany do wszystkich osób zarządzających w organizacjach IT, bez względu na branżę.

Gala 6. edycji konkursu odbyła się we wtorek, 20 czerwca w Teatrze Muzycznym. Uczestniczył w niej prezydent Wojciech Szczurek, który podkreślił, jak ważne są tego typu przedsięwzięcia dla naszego miasta.

– Miasta zabiegają o to, aby obszar nowoczesnych technologii rozwijał się i chcą tworzyć ku temu dobre warunki. Dlatego bardzo się cieszę, że w Gdyni po raz kolejny gościmy managerów branży IT. Możemy stworzyć im warunki do debaty, ale też pokazać potencjał naszego miasta – miasta nowoczesnego, które nie tylko w swej historii, ale i obecnie stawia na to, co sprawia, że powstają nowoczesne miejsca pracy i firmy, które się rozwijają, oraz że powstaje też potencjał gospodarczy, który zmienia również gdyńską rzeczywistość – mówi prezydent Gdyni.

Podczas gali Krzysztof Kozakiewicz, organizator konferencji, wręczył Wojciechowi Szczurkowi pamiątkową statuetkę IT Manager of Tomorrow – Gdynia – Host City of Tomorrow.

ITMT 2023 Gdynia

Najlepsi managerowie IT nagrodzeni

W ramach IT Manager of Tomorrow Awards każdy uczestnik przedstawia projekt, który zrealizował w swojej organizacji. Jury go ocenia w kilku perspektywach.

– Nagradzamy skutecznych managerów, czyli osoby, które są w stanie transformować swoje organizacje, sprawiać, żeby technologia dostarczała więcej wartości, stwarzała przewagę konkurencyjną. Jakimi kryteriami się kierujemy? Szukamy osoby, która jest w stanie holistycznie zarządzać organizacją, czyli z jednej strony myśleć biznesowo i strategicznie, a z drugiej strony myśleć o technologii, bo mówimy o IT, czyli o wykorzystywaniu technologii do wsparcia biznesu. A z trzeciej strony budować zespoły krzewić kulturę, zarządzać ludźmi – mówi Krzysztof Kozakiewicz, organizator konferencji i CEO w fundacji Let’s Manage IT.

za: Gdynia.pl