Paterski i Andrzejewska najlepsi w rowerowym maratonie

W 33-kilometrowym dystansie MEGA triumfował Mateusz Tengowski (KWIDZYŃSKI KLUB KOLARSKI – DZIKI TEAM KWIDZYN). Pokonał on trasę w czasie 1 godziny 26 minut i 6 sekund. W tej kategoria najszybszą panią była KatarzynaGrochowska (TEAM MX SKÓRCZ). Dotarcie na metę zajęło jej 1 godzinę 48 minut i 41 sekund.

W tegorocznym koronnym dystansie do pokonania było 65 km. Maciej Paterski. Zawodnik VOSTER ATS TEAM potrzebował na zwycięstwo 2 godzin 42 minut i 39 sekund.

­– Przyjechałem tu nieco treningowo, ale liczyłem, że będę mógł powalczyć o coś więcej, bowiem moja przygoda z kolarstwem zaczynała się właśnie od MTB, więc mam duży sentyment do tej odmiany kolarstwa. Jestem szczerze zaskoczony trasą, wczoraj przejechałem tylko jedno okrążenie, byłem nieco przerażony, ale dzisiaj na wyścigu było już dobrze – mówił zwycięzca.

Wśród Pań Królową Gdyni można już ogłosić Aleksandrę Andrzejewską. Zwyciężyła tu bowiem trzeci rok z rzędu:

– Byłam dziś bardzo dobrze przygotowana i świetnie czułam się na trasie. Z roku na rok jeździ mi się w Gdyni coraz lepiej. Być może wynika to z tego, że nieco poznałam już lokalny teren. Nie zwykłam oddawać skóry łatwo, więc liczę, że za rok znowu będę walczyć tu o najwyższe cele – komentowała zawodniczka CST ORBEA MTB TEAM.

zawodnik podczas zawodów

– To były świetne dwa dni, podczas których doświadczyliśmy w Gdyni bardzo wielu pozytywnych emocji. Zarówno najmłodsi zawodnicy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kolarstwem, jak i profesjonaliści walczący o punktu UCI wracają do domu zadowoleni. Już nie możemy się doczekać się tego, co wydarzy się w przyszłym roku – komentował wiceprzewodniczący Rady Miasta Jakub Ubych, który wręczał nagrody.

Wszystkie wyniki z dzisiejszych zawodów dostępne są TUTAJ. Filmy, zdjęcia i wszystkie szczegóły znaleźć można na stronie internetowej www.mtbgdyniamaraton.pl.

– Po raz kolejny stworzyliśmy w Gdyni prawdzie święto kolarstwo. To było świetne preludium przyszłorocznych mistrzostw Starego Kontynentu, na które już dziś zapraszam – podsumowuje Dariusz Batek, dyrektor imprezy.

za: GdyniaSport.pl