X Spotkanie Międzypokoleniowe na Górce

Jubileuszowe Spotkanie Międzypokoleniowe Kibiców Arki Gdynia na „Górce” odbyło się w piątek. Fani żółto-niebieskich spotkali się przy Ejsmonda po raz dziesiąty. Obecny był między innymi: prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, który osobiście podziękował za lata gry dla Arki Marcusowi da Silvie.

Pożegnanie Marcusa, który po 11 latach pełnych sukcesów odszedł z Arki Gdynia było jednym z najważniejszych punktów piątkowego spotkania.

– Już po raz dziesiąty spotykamy się w miejscu symbolicznym i kultowym dla gdynian, kibiców gdyńskiej Arki. To moment, w którym wszyscy gdynianie podziękowali Marcusowi da Silvie za jego wspaniałe mecze, emocje, za bramki, które strzelał dla gdyńskiej Arki. Stał się prawdziwą legendą klubu i dzisiaj razem, w imieniu wszystkich gdynian, dziękowaliśmy mu za te niezwykłe emocje – powiedział Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Wraz z końcem kontraktu, który wygasł w czerwcu 2023 roku, Marcus zakończył długoletnią, piłkarską karierę w Arce, która trwała nieprzerwanie od 2012 roku. W tym czasie w żółto-niebieskich barwach rozegrał 259 meczów i zdobył 63 gole – najwięcej w historii, dzięki czemu jest liderem klasyfikacji wszechczasów strzelców Arki.

Sam Marcus nie krył wzruszenia.

– Kocham ten klub. Mam nadzieję, że będą następcy, którzy pomogą naszemu klubowi, będę ich oglądał i im kibicował – zapowiedział Marcus da Silva, były już zawodnik Arki Gdynia.

Jedym z elementów spotkania było również wyróżnienie zawodniczek i zawodników występujący na codzień w Stowarzyszeniu Inicjatywa Arka Gdynia.

– Gdyńska młodzież w Stowarzyszeniu Inicjatywa Arka, która dziś mogła poczuć magię „Górki”, dorośli kibice, ale nie tylko, bo i również młodsi przyszli, mogli podziękować za wiele wylanego potu na boisku. Pan prezydent miał przyjemność wręczyć im puchary i pamiątkowe dyplomy za sukcesy z poprzedniego sezonu. Serce rośnie – zaznaczył Jakub Ubych, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni.

Podczas X Spotkania Międzypokoleniowego odsłonięto również tablicę upamiętniającą ŚP. Zbigniewa Rybaka – jednego z najsłynniejszych kibiców Arki Gdynia oraz współzałożyciela i byłego zawodnika Rugby Club Arka Gdynia.

za: Gdynia.pl